Regulamin Sklepu Przywrócenie


Regulamin zakupów

1. Sklep internetowy „Przywrócenie”Kościół Naturalny Gmina Wyznaniowa Łódź II, ul.Piotrkowska 60 lok.4U, 90-105 Łódź, nr 190 rej. Kościołów NIP 7272860252 REGON 521356073, prowadzi wydawanie dóbr liturgicznych za pośrednictwem sieci Internet i na miejscu. Zamówienia są przyjmowane przez stronę www.przywrocenie.org

2. Wszystkie produkty/usługi oferowane w sklepie PRZYWRÓCENIE są fabrycznie nowe, wolne od wad fizycznych i prawnych.

3. Wyroby rękodzieła liturgicznego medycyny klasztornej marki Cataleya, dostępne w naszym sklepie, są produktami dopuszczonymi do obrotu i liturgii dnia codziennego przez przełożonego Gminy Wyznaniowej Łódź II duchownego Piotra Jawornika na mocy dekretu 2/2022. Nie są to produkty masowej produkcji, grupą docelową są ponad wszystko wyznawcy Kościóła Naturalnego. Człowiek Żywy korzystający z naszych dóbr liturgicznych powinien wyrazić wdzięczność do matki natury za wytworzone dzieła.

4. Wiążąca dla stron transakcji jest cena widniejąca przy produkcie w momencie złożenia zamówienia przez Klienta.

6. Zamówiony towar dostarczamy za pośrednictwem In-Post i firm kurierskich. Lub jeśli jest to plik cyfrowy, to za pośrednictwem adresu e-mail. Kupujący jest obciążany kosztami dostawy określonymi w cenniku dostawy.

7. Możliwe są następujące formy płatności:

– Przelewem. Po zarezerwowaniu zamówionego towaru/usługi w naszym sklepie internetowym, wysłany jest e-mail z numerem rachunku bankowego. Niezwłocznie po zaksięgowaniu pieniążków na koncie naszej firmy realizujemy zamówienie. Operatorem płatności jest BlueMedia S.A. Obsługiwane karty to: Visa, Visa Electron, Maestro, MasterCard, MasterCard Electronic.

– Gotówką przy odbiorze towaru.

– Za pośrednictwem portalu Przelewy24.

8. W przypadku niektórych rodzajów asortymentu, Kościół Naturalny Gmina Wyzaniowa Łódź II, zastrzega sobie prawo do ograniczenia sposobu płatności

Przy niektórych towarach/usługach podany jest czas realizacji zamówienia. Informuje on ile dni roboczych zazwyczaj upływa od momentu potwierdzenia zamówienia lub od momentu zaksięgowaniu należności za zamówienie do chwili realizacji zamówienia.

Przesyłki są dostarczane Pocztą Polską zazwyczaj w ciągu 2-5 dni. Chyba że odbiorca jest poinformowany o tym że dany produkt wymaga dłuższego przygotowania. Nie odpowiadamy za opóźnienia w dostawie spowodowane nie wywiązaniem się przez In-Post, z umów obsługi przewozowej i pocztowej.

9. W przypadku niezgodności towaru z umową reklamowany towar wraz z pismem określającym niezgodności oraz oczekiwania dotyczące sposobu realizacji naszych zobowiązań, należy odesłać na koszt własny za pomocą In-Post lub firmy kurierskiej na adres korespondencyjny podany na stronie sklepu, określając sposób realizacji zobowiązań sklepu.

10. Sklep ustosunkuje się do żądań Klienta w terminie 14 dni roboczych od momentu zgłoszenia niezgodności towaru. Jeżeli sprawa będzie wymagała dodatkowych ekspertyz technicznych wykonanych przez zewnętrzne firmy termin ten może zostać wydłużony.

11. Jeżeli zgłoszenie niezgodności towaru nastąpi w ciągu 14 dni od momentu zakupu, Klient ma prawo żądać wymiany produktu na nowy w trybie przyspieszonym. Tryb przyspieszony dotyczy tylko określonej grupy produktów. Jeżeli niezgodność zostanie uznana, a reklamowany towar będzie dostępny, nowy towar zostanie wysłany w ciągu kilku dni roboczych od dostarczenia niezgodnego towaru do sklepu. Jeżeli nie będzie to możliwe sklep zaproponuje nabywcy zwrot równowartość ceny produktu lub zaproponuje inny dostępny w sklepie towar o podobnych parametrach.

12. W każdym z powyższych przypadków, gdy realizacja żądań Klienta wiąże się z dostawą nowego lub naprawionego towaru, koszty dostawy do klienta ponosi sklep.

14. Gwarancja, oraz prawo odstąpienia od umowy nie obowiązują, gdy produkt dotknięty jest uszkodzeniami mechanicznymi pochodzenia zewnętrznego. Dlatego zawsze przed odebraniem przesyłki z poczty należy sprawdzić, czy opakowanie nie uległo uszkodzeniu w transporcie. W szczególności należy zwrócić uwagę na stan taśm lub plomb naklejonych na przesyłkę. W przypadku, gdy opakowanie przesyłki nosi znamiona uszkodzenia lub, gdy plomby (taśmy) są zerwane należy nie przyjmować przesyłki i w obecności kuriera sporządzić protokół szkody oraz skontaktować się jak najszybciej ze sprzedawcą w celu wyjaśnienia sprawy. Sprawdzenie przesyłki przy odbiorze jest niezbędnym warunkiem uwzględnienia ewentualnych roszczeń Klienta z tytułu uszkodzenia czy okradzenia przesyłki w transporcie.

15. Informacje znajdujące się na stronach internetowych sklepu nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Klient składając zamówienie za pomocą mechanizmów dostępnych na internetowych stronach sklepu, składa ofertę nabycia określonego towaru na warunkach podanych w opisie produktu. Moment zawarcia umowy kupna-sprzedaży następuje podczas pisemnego potwierdzenia odbioru towaru przez klienta na liście przewozowym przesyłki.

16. Właściciel sklepu internetowego dokłada wszelkich starań, aby opisy i dane techniczne umieszczonych w sklepie produktów/usług były zgodne z rzeczywistością. Nie ponosi jednak odpowiedzialności za błędne podanie parametrów i właściwości towaru, lub nagłą ich zmianę przez jego producenta. Niemniej, w każdym przypadku, gdy dane (w tym opisy i dane techniczne produktów) prezentowane na witrynie internetowej sklepu w dniu złożenia przez konsumenta zamówienia nie pokrywałyby się z rzeczywistością, w ciągu 14 dni od daty zakupu ma on prawo odstąpienia od umowy bez podania przyczyn, zgodnie z przepisami o odstąpieniu od umowy zawartej na odległość.

17. Regulamin określa zasady zakupów w sklepie Przywrócenie Kościoła Naturalnego Gminy Wyznaniowej Łódź II. Złożenie zamówienia jest równoznaczne ze zgodą na wszystkie postanowienia i informacje zawarte w regulaminie.

Dodaj komentarz